Nasz strona używa plików cookies. Korzystając z naszej witryny wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików cookies przez nas w celu świadczenia jak najlepszych oraz dostowanych dla każdego usług. Wiecęj na ......

close

Producenci

eBiuletyn-Newsletter

Kora wierzby 50g

Kora wierzby jest to zioło które łagodzi bóle reumatyczne oraz przy objawowym leczniu gorączki. Stosuję się ją również w mieszankach ziołowych.

Więcej szczegółów


3,10 zł brutto

196

5 dostępnych

29 other products in the same category:

Wierzba jest drzewem znanym już od najdawniejszych wieków. Posiadała ona ogromne znaczenie w obrzędach religijnych. W Biblii oznaczała mądrość oraz radość. Dzięki swojej zdolności odradzania się była kojarzona w chrześcijaństwie ze Zmartwychwstaniem. W wierzeniach ludowych natomiast wierzono, że przedmioty z niej wykonane posiadają magiczną moc. Wykonywanym z wierzby palmom wielkanocnym przypisywano moc ochrony domu przed nieszczęściami. Jest typowym rosnącym w Polsce drzewem.

W dawnym ziołolecznictwie odwary z  kory z wierzby (Cortex Salicis) miały znaczenie przeciwzapalne, przeciwgorączkowe, moczopędne, napotne, ściągające, odtruwające, raumatyczne, pobudzające soki trawienne, przeciwraumatyczne. 
Wyciąg z kory stosuje się również  w kosmetyce do cery tłustej oraz trądzikowej. Używa ich się również przy problemie z nadmierną potliwością stóp.  

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Only registered users can post a new comment.