facebook

Producenci

Nowe produkty

Promocje

PYŁEK WIDŁAKA ( LYCOPODIUM CLAVATUM ) 50G Zobacz większe

PYŁEK WIDŁAKA ( LYCOPODIUM CLAVATUM ) 50G

1393

Nowy

19 Przedmioty

37,50 zł

Więcej informacji

PYŁEK WIDŁAKA ( LYCOPODIUM CLAVATUM ) 50G. W Polsce widłak goździsty znajduję się pod ścisłą ochroną dlatego przez pewien okres ciężko było go zdobyć. W chwili obecnej pyłek z widłaka można dostać ale jest on importowany z innych krajów. Istnieje również sprzedaż na różnego typach rynkach i bazarach - są to zapasy zbierane przez indywidualne osoby i sprzedawane bez żadnych pozwoleń. Sam widłak goździsty jest pod ochroną z powodu bardzo różnorakiego zastosowania przez ludzi, przez co po prostu zaczyna zanikać. Proces tworzenia się zarodników również jest bardzo długi trwa nawet kilkanaście lat, dlatego przy ciągłym wykorzystywaniu może po prostu wyginąć.

Pyłek z widłaka jest znany ze swojego działania już od setek lat jak nie od tysięcy lat. Roślina ta nie posiada ani zapachu ani smaku. Jego skuteczność w problemach skórnych jest na bardzo dobrym poziomie  dlatego jest ceniony i uznawany za bardzo cenny towar. Pyłek z widłaka goździstego to niesamowicie skuteczna zasypka na rany. Pyłek zarodników widłaka jest wykorzystywany na szczególnie trudno gojące się rany. Gnijące bądź otwarte rany dzięki niemu szybciej się regenerują. Posiada działanie przeciwzapalne co jest bardzo istotne. Wiele osób wykorzystuje go również do oparzeń gdzie właściwie nie ma konkurencji na rynku.  Znakomicie osusza sączące się rany. Pyłek widłaka jest również polecany na różnego rodzaju problemu skórne takie jak egzemy czy łuszczyce. Żółty proszek bo takiego rodzaju są zarodniki widłaka wykorzystuje się również dla niemowlaków jako najlepsza naturalna zasypka.

Skład: Zarodniki widłaka zawierają substancje terpenowo-woskowe (polenina = sporonina) – ok. 20%, celulozę (2%), lipidy ciekłe i półciekłe (45-50%), kwas widłakowy (C15H28COOH), kwas jabłkowy, kwas cytrynowy, sterole. Popiół 3%, bogaty w glin. Lipidy zawierają glicerydy kwasów tłuszczowych: palmitynowego, stearynowego, dwuoksystearynowego, olejowego i linolowego. [2]

Kraj pochodzenia: Chiny 

Producent:

Nanga

ul. Zamkowa 97 

77-400 Złotów

 

 

Opinie

Napisz opinię

PYŁEK WIDŁAKA ( LYCOPODIUM CLAVATUM ) 50G

PYŁEK WIDŁAKA ( LYCOPODIUM CLAVATUM ) 50G

PYŁEK WIDŁAKA ( LYCOPODIUM CLAVATUM ) 50G to środek stosowany na trudno gojące się rany, odparzenia a nawet jako zasypka dla niemowlaków.

Napisz opinię

Produkty powiązane

16 Produkty z tej samej kategorii: