facebook

Producenci

Promocje

Molekin osteo calcium, vit.D3,K2 60 tabl Zobacz większe

Molekin Osteo Calcium, vit.D3,K2 60 tabl

1333

Nowy

2 Przedmioty

Ostatnie egzemplarze!

31,00 zł

Więcej informacji

Molekin Osteo Calcium, vit.D3,K2 60 tabl. Kiedyś panowała opinia, że można zadbać o kości, biorąc wapń i witaminę D3. Od niedawna jest wiadomo, że do utrzymania ich zdrowia, potrzebna jest dodatkowo witamina K. Ta witamina jest związana z tak zwanym "paradoksem wapnia". Polega on w skrócie na tym, że wapń osadza się w naczyniach krwionośnych. Powoduje to ich zwapnienie. W kościach natomiast, wapnia jest zbyt mało. Prowadzi to do osteoporozy.

Suplement diety Molekin osteo jest przeznaczony szczególnie dla kobiet, które nie prowadzą zdrowego trybu życia. Często zmusza je do tego natłok obowiązków. Panie pracujące przy biurku, nie mające czasu na aktywność fizyczną, niewłaściwie odżywiające się i skłonne do korzystania z używek, są narażone na złamania związane z osteoporozą. Podobno narażonych jest czterdzieści procent kobiet po pięćdziesiątce. Przynajmniej raz w życiu nastąpi u nich to przykre zdarzenie.

Aby nie dopuścić do złamań, należy stosować preparat Molekin Osteo, zawierający wapń, witaminę D3, a także witaminę K2. 

Witamina D3 oraz wapń przyczyniają się do mniejszej utraty minerałów kostnych. Ważne jest to szczególnie w okresie menopauzy. Witamina K2 utrzymuje kości w dobrym stanie.

Sposób użycia: tabletkę przyjmować podczas posiłku. Zaleca się maksymalnie 2 tabletki dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. 

Produkt jest przeznaczony dla osób dorosłych.

 

Należy zachować szczególną ostrożność:

Jeśli stwierdzono reakcje alergiczne wszelkiego typu na produkty zawierające witaminy D i K. Jeśli u pacjenta stwierdzono hiperwitaminozę D (zbyt duże stężenie witaminy D we krwi) Jeśli stosowane są pochodne warfaryny lub aspiryna w niskich dawkach w celu rozrzedzenia krwi. Jeśli występują skłonności do zakrzepów. Nie stosować w przypadku gruźlicy, sarkoidozy, niektórych typów chłoniaków.

Składniki: wapń z wodorostów morskich, węglan wapnia, substancja wypełniająca: celuloza,menachinon – 7 (witamina K2), cholekalcyferol (witamina D3), substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, otoczka (substancje zagęszczające: hydroksypropylometyloceluloza i hydroksypropyloceluloza, substancja wiążąca: talk, barwnik: E171)

 

Zawartość składników odżywczych:

 

1 tabletka

2 tabletki

Wapń

300 mg (38%)*

600 mg (75%)*

Witamina D

25 µg (500%)*

50 µg (1000%)*

Witamina K

37,5 µg (50%)*

75 µg (100%)*

*-% referencyjnej wartości spożycia

Opinie

Napisz opinię

Molekin Osteo Calcium, vit.D3,K2 60 tabl

Molekin Osteo Calcium, vit.D3,K2 60 tabl

Molekin Osteo Calcium, vit.D3,K2 60 tabl. Zapobiega złamaniom kości i utrzymuje ich gęstość. Produkt przeznaczony dla kobiet w wieku 50 lat i starszych.

Napisz opinię

30 Produkty z tej samej kategorii: