facebook

Producenci

Nowe produkty

Promocje

Różane mydło kosmetyczne Rose of Bulgaria 100g Zobacz większe

Różane mydło kosmetyczne Rose of Bulgaria 100g

1291

Nowy

Ten produkt nie występuje już w magazynie

8,20 zł

Więcej informacji

Różane mydło kosmetyczne Rose of Bulgaria 100g.

Według zapisów historycznych, mydło służy człowiekowi od starożytności. Wtedy to przygotowywano je z łoju zwierzęcego i popiołu roślin wykazujących właściwości czyszczące. Podobno Galowie, czyli naród zamieszkujący obecne tereny Francji, używali popiołu bukowego.

Natomiast na terenach starożytnej Grecji i Rzymu stosowano do mycia oliwę z oliwek, którą smarowano ciało. Następnie wcierano na skórę piasek. W ten oto sposób powstawało błoto, skutecznie usuwające zabrudzenia i stary naskórek. Po tym zabiegu, Grecy, czy Rzymianie brali kąpiel w ciepłej lub zimnej wodzie. 

W starożytnym Egipcie do przywrócenia czystości skórze stosowano wodę z roztworem sody.

Wynalezienie mydła przypisuje się Fenicjanom, którzy wędrowali po świecie, zajmując sie kupiectwem. Wędrując po różnych, odległych krajach rozpowszechnili swój wynalazek. 

Powstanie pierwszych twardych mydeł datuje sie na okres 800 roku naszej ery. W Europie spopularyzowali je Arabowie, za sprawą wypraw handlowych. Do rozpowszechnienia mydła w Europie przyczyniły sie także wyprawy krzyżowe.

Mydło w tamtych czasach było towarem drogim. Obniżeniu jego ceny przyczyniła się sztuczna soda. Był to wynalazek francuskiego chemika i lekarza Nicolasa Leblanca, z 1791 roku. Mydło zaczęło być tańsze, a co za tym idzie dostępniejsze.

Teraz możemy używać wysokiej klasy mydła, o intensywnym, urzekającym zapachu - Rose of Bulgaria. W swoim składzie zawiera cząsteczki kwiatu bułgarskiej róży. Mają one korzystny wpływ na skórę. Odpowiednie dla skóry wrażliwej, ponieważ zawiera w sobie glicerynę. Mydło wyprodukowane w 100% z olejku palmowego i kokosowego. Nie zawiera konserwantów.

Opinie

Napisz opinię

Różane mydło kosmetyczne Rose of Bulgaria 100g

Różane mydło kosmetyczne Rose of Bulgaria 100g

Różane mydło kosmetyczne Rose of Bulgaria 100g. to świetne mydło wysokiej jakości o intensywnym, niesamowitym zapachu.

Napisz opinię

13 Produkty z tej samej kategorii: