facebook

Producenci

Nowe produkty

Promocje

Olejek eteryczny tymiankowy 100% naturalny Krautex Zobacz większe

78,00 zł

Więcej informacji

Olejek eteryczny tymiankowy 100% naturalny, 10ml Krautex

Olejek z tymianku

Dobroczynne właściwości tymianku są znane od wielu lat. Olejek z tej rośliny ma wszechstronne zastosowanie. Najbardziej znany jest ze swoich właściwości antyseptycznych i antybakteryjnych. Łagodzi również dolegliwości bólowe, a także działa wykrztuśnie. Dzięki temu stosowanie olejku z tymianku podczas choroby pomaga skrócić jej czas i znacznie zmniejszyć dolegliwości. To jednak nie wszystko – czysty olejek eteryczny z tymianku ma o wiele szersze zastosowanie.

Olejek z tymianku a infekcje górnych dróg oddechowych

Olejek eteryczny z tymianku jest również pomocny w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych. Badania pod tym kątem przeprowadzono na myszach, a ich wyniki potwierdzają, że zmniejsza on nad reaktywność zapalną dróg oddechowych.

Zastosowanie olejku tymiankowego na skórę i włosy

Właściwości olejku tymiankowego nie ograniczają się jedynie do łagodzenia przebiegu infekcji. Olejek z tej rośliny jest również dość powszechnie wykorzystywany w łagodzeniu różnych dolegliwości skórnych. Jak można wykorzystać olejek z tymianku do pielęgnacji problemowej skóry?

Antyseptyczne działanie olejku z tymianku jest nieocenione w leczeniu ropni, trądziku, oparzeń, a także karbankuł, egzemy, wrzodów czy cellulitu. Olejek sprawdza się również doskonale w pielęgnacji skóry skłonnej do przetłuszczania się.

Oprócz tego olejek tymiankowy wykazuje działanie:

 •      antybakteryjne przeciwko patogenom związanym z występowaniem trądziku, takim jak S. epidermidis czy P. acnes
 •      przeciwko gram-ujemnym patogenom związanym z występowaniem chorób skóry takim jak E. coli
 •      przeciwko takim dermatofitom jak T. erinacei, T. mentagrophytes, T. rubrum, T. schoenleinii, T. tonsurans, T. mentagrophytes, T. tonsurans, T. rubrum, E. floccosum, M. canis.

Pozostałe właściwości olejku tymiankowego

Zastosowanie olejku eterycznego z tymianku jest tak szerokie, jak wiele jest jego właściwości. Oprócz działania antyseptycznego, przeciwwirusowego i przeciwgrzybiczego, olejek z tej rośliny działa:

 •      uspokajająco;
 •      rozkurczowo;
 •      wiatropędnie;
 •      żółciopędnie;
 •      odkażająco;
 •      pobudzająco na czynność serca oraz ośrodek oddechowy;
 •      wykrztuśnie – rozrzedza śluz zalegający w drogach oddechowych, a także
 •      rozkurcza tchawicę i oskrzela.

Dodatkowo olejek tymiankowy wykazuje skuteczne działanie przeciwbólowe i jest pomocny w leczeniu bólu mięśni i stawów, a także przy nerwobólach. Należy wcierać go w obolałe miejsca w postaci rozcieńczonej. Można wykorzystać go również do płukania gardła i jamy ustnej, w celach odkażenia.

Jak stosować nasze olejki eteryczne?

Olejek zawiera wyjątkowo silne substancje chemiczne pochodzenia roślinnego, dlatego aby uniknąć podrażnień należy stosować je z uwagą i po odpowiednim rozcieńczeniu. Najpopularniejsze metody stosowania olejków to:

 •      inhalacje – dodajemy kilka kropli do miski z gorącą wodą lub inhalatora i wdychamy parę wodną z substancjami aktywnymi
 •      kąpiele – w zależności od olejku dodajemy kilka kropli do wody i zażywamy leczniczej kąpieli
 •      masaże – wcieramy olejek po rozcieńczeniu go w oleju bazowym w odpowiednich proporcjach w zależności od olejku

Każdy z naszych olejków można stosować na kilkanaście innych sposobów, zachęcamy do zapoznania się ze specjalistyczną literaturą dotyczącą aromaterapii, z całą pewnością każdy znajdzie zastosowanie odpowiednie dla swojego organizmu i dolegliwości.

Przechowywanie

Produkt przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w chłodnym i ciemnym miejscu, z dala od bezpośredniego dostępu do światła.

Skład: 100% olejku eterycznego z tymianku.

Kraj pochodzenia: Polska.

Pojemność: 10ml

Marka: Ziółko

Producent:

Bartosz Domański

Łopiennik Dolny Kolonia 1

22-351 Łopiennik Górny

Opinie

Napisz opinię

Olejek eteryczny tymiankowy 100% naturalny, 10ml Krautex

Olejek eteryczny tymiankowy 100% naturalny, 10ml Krautex

Olejek eteryczny tymiankowy 100% naturalny, 10ml Krautex

Dobroczynne właściwości tymianku są znane od wielu lat. Olejek z tej rośliny ma wszechstronne zastosowanie. Najbardziej znany jest ze swoich właściwości antyseptycznych i antybakteryjnych. Łagodzi również dolegliwości bólowe, a także działa wykrztuśnie.

Napisz opinię

Produkty powiązane

13 Produkty z tej samej kategorii: