facebook

Producenci

Nowe produkty

 • FLAVON PEAK VEGGIE 300g
  FLAVON PEAK VEGGIE 300g

  Flavon Peak Veggie to płynny preparat (suplement diety) zawierający...

  680,00 zł
 • FLAVON PEAK FRUIT 600g
  FLAVON PEAK FRUIT 600g

  FLAVON PEAK FRUIT 600g to innowacyjny suplement diety zawierający...

  680,00 zł
 • FLAVON ACTIVE 240 g
  FLAVON ACTIVE 240 g

  FLAVON ACTIVE 240 g (40 porcji) to innowacyjny suplement diety...

  170,00 zł
 • FLAVON PROTECT 240 g
  FLAVON PROTECT 240 g

  FLAVON PROTECT 240 g (40 porcji) to innowacyjny suplement diety...

  170,00 zł
 • FLAVON GREEN+ 240 g
  FLAVON GREEN+ 240 g

  FLAVON GREEN+ 240g (40 porcji) to innowacyjny suplement diety...

  220,00 zł
 • FLAVON JOY 240g
  FLAVON JOY 240g

  FLAVON JOY 240g (40 porcji) to innowacyjny suplement diety przeznaczony...

  220,00 zł
 • FLAVON MAX+ 240g
  FLAVON MAX+ 240g

  Flavon Max + 240g (40 porcji) to Innowacyjny suplement diety...

  220,00 zł
 • Krople TODA 3x120ml + 1x60ml
  Krople TODA 3x120ml + 1x60ml

  Zestaw Krople TODA 3x120ml + 1x60ml czyli do  trzech dużych butelek...

  894,00 zł

Promocje

Liść oliwny Zobacz większe

Liść oliwny EKSTRAKT 60 kapsułek po 500mg

446

Nowy

21 Przedmioty

35,50 zł

Więcej informacji

Liść oliwny jest  znany już od najdawniejszych czasów. Wyróżnia go fakt, iż jest pierwszą rośliną opisaną w Biblii. Wzmianki o liściu pojawiają się zarówno w Nowym jak i Starym Testamencie. Poraz pierwszy opisywany jest w Księdze Rodzaju, kiedy to podczas powodzi zostaje przyniesiony na statek Noego w dziobie gołębicy zwiastując zakończenie kataklizmu. 
„Gołębica wróciła do niego pod wieczór, trzymając w dziobie zerwany świeży liść z drzewa oliwnego. I poznał Noe, że wody na ziemi opadły”. (Genesis 8 : 11) 


W
Nowym Testamencie nazwane zostaje on drzewem żywota, które ma zapewnić zdrowie całemu narodowi.
„Na środku ulicy jego i na obu brzegach rzeki drzewo żywota, rodzącedwanaście razy, wydające co miesiąc swój owoc, a liście drzewa służą do uzdrawiania na rodów”. (Objawienie Św. Jana 22:2) 

Przypisywano mu również magiczną moc: 
„Na obu brzegach potoku będą rosły różne drzewa owocowe; liść ich nie więdnie i owoc się nie wyczerpie; co miesiąc będą będą rodzić świeże owoce, gdyż woda dla nich płynie ze świątyni. Owoc ich jest na pokarm, a liście ich na le karstwo”. (Księga Ezekiela 47:12 )

 

W starożytnym Egipcie liść oliwny wykorzystywany był jako składnik roztworu służącego do mumifikacji. Wierzono wówczas w jego magiczną moc, dlatego używany był do mumifikacji faraonów. 

W medycynie ludowej natomiast liść oliwny znalazł swoje zastosowanie w leczeniu gorączki.

Pierwszą medyczną wzmiankę o właściwościach leczniczych odnotowano w 1854 roku. Pochodziła ona z Żurnalu Farmaceutycznego autorstwa Daniela Hanburego.
W Anglii stał się głównym lekarstwem leczącym osoby powracające z tropikalnych kolonii.
Już w tamtym czasie Hanburemu udało sie odkryć składnik odpowiedzialny za właściwości lecznicze liścia. Była to oleuropeina, gorzka substancja nazwana dopiero dziesiątki lat przez naukowców badających liść oliwny. Dzięki zawartości oleuropeiny drzewko oliwne odporne jest na działanie bakterii oraz innych szkodników. 
Nad właściwościami leczniczymi liścia oliwnego przeprowadzono wiele badań m.in. w 1962 r we Włoszech stwierdzono działanie na obniżenie ciśnienia krwi u zwierząt. Udowodniono również, że oleuropeina ułatwia swobodne przepływanie krwi w naczyniach krwionośnych, zmniejsza arytmię, łagodzi skurczy mięśni. 
Badania przeprowadzone w Danii udowodniły obecność kwasu eleonowego mającego silne działanie antybakteryjne. Późniejsze badania amerykańskie udowodniły działanie kwasu w zapobieganiu rozwoju wirusów, zwalczania pasożytów oraz bakterii. 
Substancje, które zawiera liść działają komplementarnie oraz synergicznie. Każda z nich wspomaga inną w działaniu, ulepszając je. 
Oleuropeina działa rozpuszcza zewnętrzną błonę intruzów zamieszkujących organizm eliminując je. Poza tym wzmacnia ogólną odporność organizmu.

Liść oliwny poleca się w walce z takimi problemami jak:
Gronkowiec, paciorkowiec, candida, opryszczka, grzybica stóp i paznokci, grypa i przeziębienie, sallmonella, wirus Epstaina-Barra, infekcje ucha, alergie, syndrom chronicznego zmęczenia, fibro- mylagia, zapalenie pochwy, problemy skórne, zapalenie wątroby typu B i C, schorzenia serca, aryt- mia, choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie płuc.

 

Opinie

Napisz opinię

Liść oliwny EKSTRAKT 60 kapsułek po 500mg

Liść oliwny EKSTRAKT 60 kapsułek po 500mg

Liść oliwny Ekstrakt jest to preparat o całkowicie naturalnym składzie. Głównymi leczniczymi właściwościami na który jest stosowany do wieków liść oliwny to przede wszystkim wirusy,grzyby,pasożyty oraz choroba naczyń wieńcowych.

Napisz opinię

Produkty powiązane

30 Produkty z tej samej kategorii: