facebook

Producenci

Nowe produkty

Promocje

Wyprzedaż! Liść Oliwny EXTRA - 60 kapsułek po 500mg Zobacz większe

Liść Oliwny EXTRA - 60 kapsułek po 500mg

476

Nowy

28 Przedmioty

46,50 zł

Więcej informacji

 

Liść oliwny jest  znany już od najdawniejszych czasów. Wyróżnia go fakt, iż jest pierwszą rośliną opisaną w Biblii. Wzmianki o liściu pojawiają się zarówno w Nowym jak i Starym Testamencie. Poraz pierwszy opisywany jest w Księdze Rodzaju, kiedy to podczas powodzi zostaje przyniesiony na statek Noego w dziobie gołębicy zwiastując zakończenie kataklizmu. 
„Gołębica wróciła do niego pod wieczór, trzymając w dziobie zerwany świeży liść z drzewa oliwnego. I poznał Noe, że wody na ziemi opadły”. (Genesis 8 : 11) 


Nowym Testamencie nazwane zostaje on drzewem żywota, które ma zapewnić zdrowie całemu narodowi.
„Na środku ulicy jego i na obu brzegach rzeki drzewo żywota, rodzącedwanaście razy, wydające co miesiąc swój owoc, a liście drzewa służą do uzdrawiania na rodów”. (Objawienie Św. Jana 22:2) 

Przypisywano mu również magiczną moc: 
„Na obu brzegach potoku będą rosły różne drzewa owocowe; liść ich nie więdnie i owoc się nie wyczerpie; co miesiąc będą będą rodzić świeże owoce, gdyż woda dla nich płynie ze świątyni. Owoc ich jest na pokarm, a liście ich na le karstwo”. (Księga Ezekiela 47:12 )

 

W starożytnym Egipcie liść oliwny wykorzystywany był jako składnik roztworu służącego do mumifikacji. Wierzono wówczas w jego magiczną moc, dlatego używany był do mumifikacji faraonów. 

W medycynie ludowej natomiast liść oliwny znalazł swoje zastosowanie w leczeniu gorączki. 

Pierwszą medyczną wzmiankę o właściwościach leczniczych odnotowano w 1854 roku. Pochodziła ona z Żurnalu Farmaceutycznego autorstwa Daniela Hanburego. 
W Anglii stał się głównym lekarstwem leczącym osoby powracające z tropikalnych kolonii.
Już w tamtym czasie Hanburemu udało sie odkryć składnik odpowiedzialny zawłaściwości lecznicze liścia. Była to oleuropeina, gorzka substancja nazwana dopiero dziesiątki lat przez naukowców badających liść oliwny. Dzięki zawartości oleuropeiny drzewko oliwne odporne jest na działanie bakterii oraz innych szkodników. 
Nad właściwościami leczniczymi liścia oliwnego przeprowadzono wiele badań m.in. w 1962 r we Włoszech stwierdzono działanie na obniżenie ciśnienia krwi u zwierząt. Udowodniono również, że oleuropeina ułatwia swobodne przepływanie krwi w naczyniach krwionośnych, zmniejsza arytmię, łagodzi skurczy mięśni. 
Badania przeprowadzone w Danii udowodniły obecność kwasu eleonowego mającego silne działanie antybakteryjne. Późniejsze badania amerykańskie udowodniły działanie kwasu w zapobieganiu rozwoju wirusów, zwalczania pasożytów oraz bakterii. 
Substancje, które zawiera liść działają komplementarnie oraz synergicznie. Każda z nich wspomaga inną w działaniu, ulepszając je. 
Oleuropeina działa rozpuszcza zewnętrzną błonę intruzów zamieszkujących organizm eliminując je. Poza tym wzmacnia ogólną odporność organizmu.

Liść oliwny poleca się w walce z takimi problemami jak:
Gronkowiec, paciorkowiec, candida, opryszczka, grzybica stóp i paznokci, grypa i przeziębienie, sallmonella, wirus Epstaina-Barra, infekcje ucha, alergie, syndrom chronicznego zmęczenia, fibro- mylagia, zapalenie pochwy, problemy skórne, zapalenie wątroby typu B i C, schorzenia serca, aryt- mia, choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie płuc.

Opinie

Napisz opinię

Liść Oliwny EXTRA - 60 kapsułek po 500mg

Liść Oliwny EXTRA - 60 kapsułek po 500mg

Liść oliwny Ekstra jest to preparat o całkowicie naturalnym składzie. Głównymi leczniczymi właściwościami na który jest stosowany do wieków liść oliwny to przede wszystkim wirusy,grzyby,pasożyty oraz choroba naczyń wieńcowych.

Napisz opinię

Produkty powiązane

30 Produkty z tej samej kategorii: