Olej z uczepu 100% naturalny 50ml Remedium Natura- olej pozyskiwany z...
Kolagen z dziko żyjącego dorsza atlantyckiego z witaminą C Skoczylas,...
Naturalny Beta Karoten 100 tabletek Aliness- to wysoka porcja...
Methylo Folian 100 kapsułek Aliness-to preparat stanowiący naturalne...
Witaminy proADEK 60 kapsułek Aliness- suplement diety w postaci miękkich...
MSM SIARKA ORGANICZNA 250g proszek Aliness to najczystsza i...
Rozmarine R99 olejek z rozmarynu 100ml Asepta- suplement diety....
Stavox R9 krem rozmarynowy 150ml Asepta- pielęgnuje, ochładza,...
L-Cysteine 500 mg x 100 kps Aliness- suplement diety w postaci...
Berberine Sulphate 99% 60 kps vege Aliness - suplement diety....
Krzem organiczny 100 kapsułek vege Aliness- Krzem to pierwiastek o...
Selen Select L-selenometionina 200µg, 100 tabletek Aliness-...
Węgiel aktywny z kokosa proszek 200g Aliness- suplement diety w...
Narum Fast Caps (zdrowe jelita), 30 kapsułek - suplement diety w...
Naturalny olejek eteryczny eukaliptusowy 30 ml, Optima Natura
Olejek eukaliptusowy pozyskuje się ze świeżych liści eukaliptusa w procesie ich destylacji z parą wodną. Jego produkcja zakłada pozyskanie jak największej ilości eukaliptolu, czyli cyneolu, bo to on posiada najbardziej dobroczynne właściwości.
Konsystencja
Olejek eukaliptusowy ma konsystencję oleistą, ale nie jest zbyt gęsty. Jest bezbarwny, ale jego zapach jest intensywny. Woń jest tak mocna, że skutecznie odstrasza komary, muchy, pchły i inne owady.
Działanie olejku eukaliptusowego
Aż 70% olejku eukaliptusowego stanowi eukaliptol. Pozostałymi składnikami są: pinene, limonene, linalul oraz terpineol.
Olejek eukaliptusowy jest jednym z niewielu, który można bezpiecznie stosować zewnętrznie, jak i wewnętrznie.
Olejek eukaliptusowy odgrywa znaczącą rolę w farmacji. Wykorzystuje się go w ramach leczenia infekcji dróg oddechowych, zapalenie zatok, kaszel oraz katar. Działa też rozgrzewająco – z powodzeniem można go stosować przy bólach reumatycznych.
Olejek eukaliptusowy można również stosować zewnętrznie. Doskonale odkaża rany, zwalcza wrzody, czyraki, ropnie i łagodzi oparzenia. Jest pomocny w leczeniu grzybicy i łuszczycy skóry. Zapach olejku odstrasza komary oraz inne owady – można nim smarować skórę, by ochronić się przed ukąszeniami.
Co ciekawe, olejek z eukaliptusa działa świetnie jako odświeżacz powietrza. Jednocześnie wykazywać będzie działanie aromaterapeutyczne. Jego zapach zniweluje ból głowy, ukoi nerwy, odpręży. Sprawi, że zniknie zmęczenie i ospałość, za to pojawi się energia. Jest doskonałym preparatem pobudzającym, jest szczególnie polecany pod tym względem dla pracowników umysłowych i osób uczących się.
Skład: Eucalyptus Globulus Leaf Oil, limonene.
Stosowanie:
Olejek eukaliptusowy można stosować w różny sposób. Można nacierać nim ciało – najczęściej nanosi się go bezpośrednio na skórę albo dodaje kilka kropli do ulubionego balsamu. Wystarczy kilka kropli dodać do tradycyjnego olejku do masażu, by niwelować niekorzystne skutki reumatyzmu.
Olejek bardzo często wykorzystuje się w aromaterapii – wystarczy kilka kropli wlać do nawilżacza powietrza albo miski z gorącą wodą (5 kropli na 1 litr wody). Działa wtedy odświeżająco, pobudzająco, odprężająco, niweluje zmęczenie. Olejek eukaliptusowy tak samo zadziała, kiedy kilka kropli wlejemy do kąpieli.
Przeciwwskazania
Chociaż olejki naturalne są bezpieczne, to przy ich stosowaniu należy zachować pewną ostrożność. Olejek eukaliptusowy można na przykład przedawkować. Spożyta zbyt duża ilość może przyczynić się do wystąpienia biegunki, nudności, wymiotów oraz zawrotów głowy. W skrajnych przypadkach mogą pojawić się zaburzenia rytmu serca oraz zaburzenia oddychania.
Olejek eukaliptusowy nie powinien być stosowany doustnie z niektórymi lekami. Przeciwwskazaniem są między innymi leki, które zmniejszają stężenie cukru we krwi.
Nie zaleca się również stosowania olejku eukaliptusowego u niemowląt i małych dzieci. Nie powinny go także stosować kobiety będące w ciąży ani te, które karmią piersią.
Przed zastosowaniem na skórę zawsze warto wykonać próbę uczuleniową (nadgarstek należy posmarować niewielką ilością olejku i odczekać kilka godzin. To odpowiedni czas, by olejek wywołał ewentualną, niepożądaną reakcję). U alergików może on podrażnić skórę, wywołać zaczerwienienie, pieczenie bądź świąd.
KIEDY STOSOWAĆ
pomocniczo w stanach zapalnych dróg oddechowych (katar, przeziębienie, grypa, zapalenie zatok)
stosowanie zewnętrznie: przy bólach i zmęczeniu mięśni
stosowanie zewnętrznie: w schorzeniach reumatycznych
JAK STOSOWAĆ OLEJKI ETERYCZNE
Do kąpieli – 3-6 kropli do wanny napełnionej ciepłą wodą
Do masażu – 2 krople olejku eterycznego na łyżkę olejku do masażu
Do aromatyzacji pomieszczeń – przez nawilżacze i rozpylacze (5 kropli na 1 litr wody)
Informacje dotyczące właściwości i zastosowania naturalnych olejków eterycznych znajdujące się na naszej stronie internetowej zaczerpnięto z literatury i publikacji z dziedziny aromaterapii. Mają one charakter informacyjny, a żadne choroby nie powinny być leczone bez konsultacji z lekarzem.
Kraj pochodzenia
Chiny
Dystrybutor: Sabana-Optima Sp. z o.o., Gródki 94, 13-206 Płośnica