facebook

Producenci

Promocje

SWANSON High-Potency Vitamin D-3 60kaps. Zobacz większe

SWANSON High-Potency Vitamin D-3 60kaps.

990

Nowy

Ten produkt nie występuje już w magazynie

17,80 zł

Więcej informacji

Witamina D wpływa korzystnie nie tylko na nasz układ kostny ale także na układ krążenia, zapobiega cukrzycy i nowotworom. O jej prawidłowy poziom powinny zadbać także osoby będące na diecie.

Witamina D to grupa związków chemicznych: witaminy D1 (kalcyferolu), witaminy D2 (ergokalcyferolu) i witaminy D3 (cholekalcyferolu). Witaminy te rozpuszczają się w tłuszczach czyli magazynowane są w tkance tłuszczowej i wątrobie, nie zaś wydalane z moczem. Witamina D w połączeniu z tłuszczem ma lepszą wchłanialność.

Nasz organizm potrafi syntetyzować tę witaminę z cholresterolu. Możliwe jest to tylko pod wpływem promieni słonecznych w naskórku.

Witamina D wpływa na stan kości, a także na układ odpornościowy. Ponadto zwiększa wchłanianie wapnia oraz pełni ważną funkcję w regulacji gospodarki wapniowo-fosforanowej ustroju: wspomaga powstanie połączeń wapnia i fosforu, które są niezbędne do tworzenia kości.

Niedobór tej witaminy osłabia mięśnie.

Suplementacja witaminy D3

-1000 jednostek (IU) od października do kwietnia u osób unikających nasłonecznienia,

-1000 jednostek (IU) u wszystkich osób powyżej 65. rż. przez cały rok, gdyż zdolność produkcji cholekalcyferolu w skórze zmniejsza się wraz z wiekiem.

Składniki: Witamina D-3, mąka ryżowa, modyfikowana skrobia (stabilizator), żellatyna (otoczka kapsułki), stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca), sukraloza (substancja słodząca), L-askorbinian sodu, średniołańcuchowe trójglicerydy, DL-alfa-tokoferol.

Sposób użycia: Jedną kapsułkę dziennie z jedzeniem.

Producent:
Swanson Health Products
Fargo, ND 58108
 
Wyłączny dystrybutor w Polsce:
Pro Sport s.c.
Mikołaj Filarski, Małgorzata Majdaniec
Pogodna 18
71-376 Szczecin.

Opinie

Napisz opinię

SWANSON High-Potency Vitamin D-3 60kaps.

SWANSON High-Potency Vitamin D-3 60kaps.

Witamina D-3 1000 I.U. Wpływa korzystnie na zęby i kości oraz na funkcje nerwów i kurczliwość mięśni. Inaczej znana jako słoneczna witamina.

Napisz opinię

Produkty powiązane

30 Produkty z tej samej kategorii: