facebook

Producenci

Nowe produkty

Promocje

Acerola Sok 500ml Zobacz większe

Acerola Sok 500ml

866

Nowy

1 Przedmiot

Ostatnie egzemplarze!

22,00 zł

Więcej informacji

Acerola to krzew lub niskie drzewo nazywany "wiśnią z Barbados". Występuje w Ameryce Północnej i Południowej. Właściwości spożywcze i lecznicze mają owoce aceroli. Niewielkie, czerwone,o kształcie kulistym. Są bardzo soczyste i bardzo kwaśne.

Co zawierają?

Przede wszystkim witaminę C. Jest to ważna witamina, mająca wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Bierze bowiem udział w tworzeniu kwasów żółciowych, w produkcji hormonów czy przemianach metabolicznych. To również antyoksydant, więc usuwa szkodliwe rodniki. Witamina C działa uszczelniająco na naczynia krwionośne oraz rozkurczowo. Wzmacnia układ odpornościowy, dzięki czemu mniej podatni jesteśmy na infekcje. W związku z udziałem w przemianach enzymatycznych odpowiedzialny jest za syntezę kolagenu. Dlatego wykazuje korzystny wpływ na jędrność skóry, przyspiesza gojenie ran. Witamina C ułatwia wchłanianie żelaza, wpływa również pozytywnie na układ nerwowy.
Warto sięgać po Acerolę ze względu na wysoką zawartość witaminy C. Niedobory tej witaminy mogą być bowiem bardzo szkodliwe dla naszego organizmu. Najbardziej znanym skutkiem niedoboru witaminy C, aczkolwiek występującym coraz rzadziej, jest szkorbut. Co jeszcze? Skutkiem niedoboru tej witaminy może być podwyższony cholesterol, szybsze starzenie się, trudno gojące się rany, osłabienie czy podatność na infekcje.

Czy można przedawkować witaminę C i jakie są tego skutki?

Witamina C nie kumuluje się w organizmie. Jest przyswajana w każdej ilości, a jej nadmiar po prostu usuwany z organizmu z moczem.

Dla kogo?

Dla kazdego. Bez względu na płeć, wiek czy wykonywany zawód.

Opinie

Napisz opinię

Acerola Sok 500ml

Acerola Sok 500ml

Acerola, choć może mało znana, to prawdziwe źródło witaminy C (kwasu askorbinowego). Pod względem zawartości tej witaminy bije na głowę całą konkurencję.

Napisz opinię

Produkty powiązane

16 Produkty z tej samej kategorii: