facebook

Producenci

Nowe produkty

Gojnik 50g Zobacz większe

Gojnik 50g

1143

Nowy

15 Przedmioty

18,00 zł

Więcej informacji

Gojnik to roślina jeszcze niezbyt rozpowszechniona na naszym terenie. A szkoda, bo jej działanie jest rewelacyjne.

Wzmacnia układ odpornościowy, działa przeciwzapanie i antybakteryjnie; poprawia samopoczucie.

Ponadto stanowi bogate źródło składników mineralnych (sód, magnez, cynk, miedź i żelazo).

Oczyszcza organizm, usuwa toksyny z organizmu. Poleca się go w przypadku chorób nerek, w zakłóceniach czynności wątroby czy w chorobach układu oddechowego. Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia.

Gojnik to również silny antyoksydant. Zawiera taniny oraz olejki eteryczne. To także afrodyzjak inaczej nazywany "bułgarską viagrą".

Co jednak szczególnie ważne, według najnowszych badań niemieckiego biologa molekularnego oraz lekarza z kliniki Neurologicznej Uniwersytetu w Magdeburgu prof. Jensa Pahnke podnosi on wydajność mentalną mózgu oraz hamuje stany zapalne, ma też istotny wpływ na usuwanie złogów białkowych w mózgu, które są głównym sprawcą demencji starczej oraz choroby Alzheimera.

Gojnik to herbatka smaczna i bardzo zdrowa. Polecamy!

Propozycja podania:

Zaparzanie herbaty górskiej jest bardzo proste. Wystarczy wrzucić do szklanki jedną lub dwie gałązki (kwiatki) i zalać całość wrzątkiem. Herbatę górską najlepiej parzyć przez czas 3-5 minut pod przykryciem. Podczas sezonowych alergii i przeziębień, szczególnie w okresie zimowym warto zaparzać trochę dłużej niż 3 minuty tak aby olejki eteryczne sideritis scardica odpowiednio nasyciły przygotowywany napar.

Warto poeksperymentować  z ilością zaparzanego gojnika tak żeby uzyskać jak najbardziej odpowiadający nam w smaku napar. Chociaż według mnie jedna gałązka na szklankę wystarcza w zupełności.

W przypadku zaparzania w większym naczyniu będą to odpowiednio 4-5 gałązek na litr wrzącej wody

Do naparu można dodać odrobinę mięty, świeżego imbiru, plasterek cytryny, miodu czy melasy z karobu.

Opinie

Napisz opinię

Gojnik 50g

Gojnik 50g

Gojnik bardzo znana roślina w krajach śródziemnomorskich. Ma szeroki zakres zastosowania. Być może stanowił będzie przełom w profilaktyce i leczeniu choroby Alzcheimera.

Napisz opinię

Produkty powiązane

22 Produkty z tej samej kategorii: