facebook

Producenci

Nowe produkty

Promocje

Olejek lawendowy 100% naturalny 30ml Optima Zobacz większe

33,40 zł

Więcej informacji

Olejek lawendowy 100% naturalny 30ml Optima

Olejek lawendowy działa uspokajająco, przeciwbólowo oraz przeciwbakteryjnie. Jest doskonałym środkiem w ramach walki z bezsennością i przewlekłym stresem. Można stosować go także do odkażania ran i oparzeń, przykładając do skóry specjalne okłady gazowe nasączone olejkiem.

Olejek lawendowy może być również wykorzystywany w ramach wykonywania masażu. Działa nie tylko relaksująco, ale pozwala też zwalczać bóle reumatyczne i mięśniowe. Olejek z lawendy działa silnie przeciwbólowo – nierzadko stosowany jest jako środek uśmierzający ból po różnego rodzaju zabiegach i operacjach chirurgicznych.

Lekarze polecają stosowanie olejku lawendowego w przypadku infekcji dróg oddechowych. Aromaterapię i inhalacje stosuje się przede wszystkim przy wszelkiego rodzaju infekcjach gardła, w czasie kaszlu, przy astmie, zapaleniu krtani, migdałków czy oskrzeli. Olejek lawendowy ułatwia odkrztuszanie i oddychanie.

Aromaterapia – 5 kropli na 1 litr wody wystarczy, by odświeżyć powietrze czy działać leczniczo. W tym celu można wykorzystać nawilżacze powietrza albo rozpylacze.

Kąpiel – do gorącej wody wystarczy wlać kilka kropli.

Masaż z olejkiem lawendowym, należy 5 kropli wymieszać z olejkiem do masażu albo ulubionym balsamem do ciała.

Olejek lawendowy nie nadaje się do użytku wewnętrznego.

Przeciwwskazania
Chociaż olejek lawendowy jest w pełni naturalnym środkiem (o ile nabywamy go z pewnego źródła i jest najwyższej jakości), to i tak istnieją pewne przeciwwskazania do jego stosowania. Okazuje się, że nie jest on zalecany kobietom w ciąży i tym, które karmią piersią. Alergie może wywołać również u niemowląt i małych dzieci.

Zaleca się szczególną ostrożność w jego stosowaniu pacjentom, u których zdiagnozowano cukrzycę i u tych, których cera jest wrażliwa – przed użyciem bezpośrednio na skórę zawsze należy wykonać próbę uczuleniową.

Kraj pochodzenia: Francja

Dystrybutor: Sabana-Optima Sp. z o.o., Gródki 94, 13-206 Płośnica

Opinie

Napisz opinię

Olejek lawendowy 100% naturalny 30ml Optima

Olejek lawendowy 100% naturalny 30ml Optima

Olejek lawendowy 100% naturalny 30ml Optima

Olejek lawendowy działa uspokajająco, przeciwbólowo oraz przeciwbakteryjnie. Jest doskonałym środkiem w ramach walki z bezsennością i przewlekłym stresem. 

Napisz opinię

Produkty powiązane

30 Produkty z tej samej kategorii: