facebook

Producenci

Nowe produkty

Askorbinian sodu 1000g Zobacz większe

Askorbinian sodu 1000g

1172

Nowy

Ten produkt nie występuje już w magazynie

39,50 zł

Więcej informacji

Witamina C w dużych dawkach jest dziś bardzo popularna. Tak naprawdę niewiele już osób zagląda do nas po tę "apteczną" w dawce 200mg. I coraz więcej słyszy się o jej dobroczynnym działaniu. To bardzo ważna witamina dla naszego zdrowia. Dba o nasz układ sercowo-naczyniowy, zapobiega stanom zapalnym ścian naczyń krwionośnych a także nie dopuszcza do tworzenia się zakrzepów. Przyjmowanie większych dawek witaminy C zapobiega także odkładaniu się płytki miażdżycowej w tętnicach. 

Przede wszystkim wspiera układ odpornościowy. Zapobiega chorobom, a przyjęty we wczesnym stadium przeziębienia czy grypy zdecydowanie skraca czas choroby i łagodzi jej objawy.

Pamiętajmy, że nasz organizm nie potrafi sam syntetyzować witaminy C. W dzisiejszej diecie wysokoprzetworzonej nie jesteśmy również w stanie jej sobie dostarczyć w optymalnej ilości. Dlatego tak ważna jest suplementacja.

Witaminy C nie można przedawkować, jest ona wydalana z organizmu. Na przykład po przyjęciu dawki  2g witaminy C, po godzinie w organizmie pozostanie jej połowa, czyli jeden gram, po następnej połowa połowy, czyli 0,5g. To dowodzi również, że pozbawione sensu jest przyjmowanie jednorazowo dużych dawek, lepiej podzielić je na mniejsze porcje.

Askorbinian Sodu

  • Wzór chemiczny: C6H7NaO6
  • Numer CAS: 134-03-2
  • Masa molowa: 198,106 g/mol
  • Temperatura topnienia: 220 °C

SKŁADNIKI: Askorbinian Sodu, spożywczy

MASA NETTO: 1000g

KRAJ POCHODZENIA: Chiny

Produecnt:

AMPLIO Anita Ćwioro,

ul. Legionów Polskich 24/43,

32-700 Bochnia, 

Opinie

Napisz opinię

Askorbinian sodu 1000g

Askorbinian sodu 1000g

Askorbinian sodu to po prostu inne oblicze popularnej dziś witaminy C. Forma delikatniejsza, przeznaczona szczególnie dla żołądkowców. 

Napisz opinię

Produkty powiązane

30 Produkty z tej samej kategorii: