facebook

Producenci

Nowe produkty

Promocje

SWANSON Acerola 500mg - 60 kapsułek Zobacz większe

SWANSON Acerola 500mg - 60 kapsułek

1387

Nowy

6 Przedmioty

32,50 zł

Więcej informacji

Acerola jest nazywana inaczej wiśnią z Barbados, wywodzi się z gatunku wiecznie zielonych krzewów pochodzących z Ameryki Środkowej.

Acerola jest uznawana za najbogatsze źródło witaminy C, ze wszystkich znanych nam owoców. Zawiera kilkadziesiąt razy więcej witaminy C, niż dobrze nam znana cytryna, do tej pory uznawana przez nasze babcie i rodziców jako największe jej źródło. Jeżeli będziemy spożywać tylko 3 owoce aceroli dziennie, zdołamy zapewnić odpowiednia dawkę witaminy C dla naszego organizmu.

Jakie jeszcze cenne właściwości ma acerola?

Owoc ten był dawniej wykorzystywany u dzieci i dorosłych w leczeniu anemii, w dolegliwościach związanych z wątrobą oraz płucami. Przyjmowanie jej wspomagało układ krwionośny, a przez to zapobiega miażdżycy, zmniejsza możliwość wystąpienia udaru mózgu. Wspiera także sprawne funkcjonowanie stawów i układu kostnego. Zwalcza osłabienie organizmu spowodowanie chorobą, szybkie męczenie się, brak apetytu.

Jednak najcząściej stosuje się ją w odbudowywaniu układu odpornościowego, przedłużających się przeziębieniach, grypie. Ma silne działanie antybakteryjne.

Owoc aceroli zawiera w czystej postaci witaminę C – od 1000 do 4500mg/100g świeżych owoców, to jest średnio 1500mg witaminy C.

! Ciekawostką jest, że niedojrzałe jeszcze zielone owoce aceroli mają większe stężenie witaminy C, niż owoce już dojrzałe.

Owoce aceroli są również wykorzystywane w kosmetyce. Pomocne są przy walce z trądzikiem, opóźnia w znaczny sposób powstawanie pierwszych zmarszczek, wspomaga uszczelnianie naczyń krwionośnych. W kosmetyce wykorzystuje się ekstrakty z jej owocu do kremów oraz maseczek na twarz.

1 kapsułka zawiera: 500 mg acerola wiśnia (Malpighia glabra), witamina C z aceroli wiśni 125 mg

Stosowanie: 1 kapsułka dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Składniki: acerola, otoczka kapsułki: żelatyna, otręby ryżowe, maltodekstryna, substancje przeciwzbrylające: sole wapniowe kwasów tłuszczowych i dwutlenek krzemu

Pojemność: 60 kapsułek

Koncentrat 4:1

Producent:
Swanson Health Products
Fargo, ND 58108
 
Wyłączny dystrybutor w Polsce:
Pro Sport s.c.
Mikołaj Filarski, Małgorzata Majdaniec
Pogodna 18
71-376 Szczecin.

 

Opinie

Napisz opinię

SWANSON Acerola 500mg - 60 kapsułek

SWANSON Acerola 500mg - 60 kapsułek

Acerola jest nazywana inaczej wiśnią z Barbados, wywodzi się z gatunku wiecznie zielonych krzewów pochodzących z Ameryki Środkowej.

Napisz opinię

Produkty powiązane

30 Produkty z tej samej kategorii: