facebook

Producenci

Nowe produkty

Promocje

ACNE-MINERAL- Żel do pielęgnacji cery trądzikowej 200g Zobacz większe

14,70 zł

Więcej informacji

ACNE-MINERAL- Żel do pielęgnacji cery trądzikowej 200g Dr Duda

1. Żel "ACNE-MINERAL" (Dr Duda), dzięki zawartości w nim wody mineralnej siarczkowo-siarkowodorowej słonej ze źródła "Zuzanna" Las Winiarski k. Buska-Zdroju i solanki jodkowo-bromkowej, wapniowo-magnezowej wykazuje działanie i zastosowanie:

a) keratolityczne i keratoplastyczne oraz przeciwzapalne na skórę z cerą trądzikową,

b) powoduje resorpcję ognisk zapalnych (wykwitów trądzikowych) i polepszanie warunków odżywiania skóry i jej wyglądu,

c) zmniejsza hypersekrecję łoju i likwiduje obraz skóry tłustej, działa ściągająco i wysuszająco zmniejszając zaczerwienienie skóry, nie powoduje miejscowych podrażnień,

d) nie zostawia tłustych plam na skórze, daje przyjemny, odświeżający efekt, działa przeciświądowo i chłodząco na skórę.

2. Dzięki powyższym właściwościom, żel "ACNE-MINERAL"(Dr Duda) jest kosmetykiem uzdrowiskowym wspomagającym leczenie farmakologiczne różnych klinicznych form trądzika, szczególnie jego łagodnej formy (trądzik młodzieńczy w fazie pierwszej) oraz kosmetykiem pielęgnacyjnym dla cery tłustej i mieszanej.

Mechanizm pielęgnacyjnego działania w trądziku młodzieńczym hudrożelu "ACNE- MINERAL" (Dr Duda) wynika z obecności w nim wody mineralnej siarczkowo-siarkowodorowej słonej ze źródła "Zuzanna" Las Winiarski k. Buska-Zdroju oraz solanki jodkowo-bromkowej, magnezowo-wapniowej, których składniki mineralne oddziaływują synergistycznie wielokoierunkowo na wykwity trądzikowe i skórę. Zawarta w wodzie siarczkowej ze źródła "Zuzanna" dwuujemna siarka (siarczki, wodorosiarczki) działa na wykwity trądzikowe keratolitycznie powodując oddzielanie się keratonycytów i spełzanie naskórka (epidermolysia). Wraz z pozostałymi składnikami hydrożelu "ACNE-MINERAL" (Dr Duda) wywołują głębokie i powierzchowne oczyszczanie wykwitów trądzikowych (peeling). Poprzez wpływ na komórki naskórka, siarczki i wodorosiarczki prowadzą do normalizacji procesu rogowacenia w trądziku młodzieńczym. Po kilkunastu zabiegach powyższym hydrożelem widoczne staje się stopniowe rozjaśnianie przebarwień pozapalnych, normalizacja łojotoku i poprawa ogólnego kolorytu skóry.

Składniki (Ingredients) INCI:

Aqua minerale sulphide-sulphide hydrogen salty mineral water

Glycerin

Jodine-bromine-calcium-magnesium saline

Etanol 70%

Glycerin and Ethyl Lauroyl Arginate HCL

Menthol

Sposób użycia:

Żel "ACNE-MINERAL" (Dr Duda) można stosować dwuetapowo:

po umyciu twarzy (lub innych miejsc ze zmianami trądzikowymi) nanieść niewielką ilość żelu (np.1/2 łyżeczki do herbaty) i równomiernie rozprowadzić "myjąc twarz", po czym po około 2-3 min. zmyć ciepłą wodą.

po umyciu i osuszeniu twarzy nanieść żel punktowo w miejsce wykwitów trądzikowych i wmasować aż do całkowitego wchłonięcia,

można również stosować każdy z powyższych sposobów pielęgnacyjnych oddzielnie, wykonując je 1-2 razy dziennie.

Kosmetyk uzdrowiskowy przebadany w Klinice Dermatologicznej Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi.

Kosmetyk uzdrowiskowy jako wyrób końcowy nie był testowany na zwierzętach.

RK/18791/2002

Zawartość 200g +/- 5g

Producent:

Dariusz Duda Firma Kosmetyczna Dr Duda

Szaniec 268,

28-100 Busko-Zdrój

Opinie

Napisz opinię

ACNE-MINERAL- Żel do pielęgnacji cery trądzikowej 200g

ACNE-MINERAL- Żel do pielęgnacji cery trądzikowej 200g

ACNE-MINERAL- Żel do pielęgnacji cery trądzikowej 200g Dr Duda to żel produkowany z wody mineralno-siarkowodorowej prosto z Busko Zdroju.

Napisz opinię

Produkty powiązane

12 Produkty z tej samej kategorii: