facebook

Producenci

Promocje

Kwiat koniczyny czerwonej 50g Zobacz większe

Kwiat koniczyny czerwonej 50g

225

Nowy

114 Przedmioty

5,40 zł

Więcej informacji

Od XVIII wieku koniczyna służyła głównie jako karma dla zwierząt. Dzięki licznym uprawom ludzie zaczeli poznawać i korzystać z jej właściwości leczniczych. 
Koniczyna w celach zielarskich zbierana jest w okresie od maja do września. Właściwości lecznicze posiadają jedynie kwiatostany koniczyny.
W medycynie ludowej stosowano ją w schorzeniach nerek, zapaleniu pęcherza, w problemach z przewodem pokarmowym, przy takich chorobach skóry jak łuszczyca, przy problemach z układem oddechowym (kaszel, koklusz).
Napary z koniczyny polecane są przy świądzie skóry, oparzeniach, ropniach, bólach artretycznych,. 

 Przeważnie koniczyna czerwona jest używana w postaci herbatek. Trzeba dodać 250 ml (jedna szklanka) gorącej wody do 2 -3 łyżeczek suszonych kwiatów zioła i zaparzać pod przykryciem 10 -15 minut. Pić trzy szklanki dziennie. Koniczyna czerwona może być również używana w formie kapsułek lub tabletek (2 - 4 gram suszonych kwiatów) lub nalewki (2 - 4 ml).

Pić również trzy razy dziennie.

Producent:

Zakład Konfekcjonowania Ziół FLOS Elżbieta i Jan Głąb spółka jawna

Mokrsko 118

98-345 Mokrsko

Opinie

Napisz opinię

Kwiat koniczyny czerwonej 50g

Kwiat koniczyny czerwonej 50g

Kwiat koniczyny czerwonej ma działanie moczopędne, przeciwzapalne, przeciwświądowe, rozkurczowe oraz wsmacniające. Wpływa również na regulację metabolizmu oraz odtruwająco.

Napisz opinię

Produkty powiązane

30 Produkty z tej samej kategorii: