facebook

Producenci

Promocje

Liść rozmarynu Zobacz większe

Liść rozmarynu 50g

256

Nowy

Ten produkt nie występuje już w magazynie

2,35 zł

Więcej informacji

 Nazwa rozmaryn wywodzi się od łacińskich słów rosa-róża i marinus-pochodzący z morza.
Rozmaryn szczególnie ceniony był w starożytnym Rzymie. Robione z niego wieńce, wchodziło w skład kadzideł, stosowano go do celów leczniczych. Krzew w starożytności poświęcony był Afrodycie, bogini miłości oraz piękna. Uznawany jest za symbol wiernej miłości oraz płodności. W stanie naturalnym występuje w rejonach Morza Śródzemnego.
W literaturze zielarskiej mówi się o jego zastosowaniu w chorobach gośćcowych, nadciśnieniu, zaburzeniach okresu przekwitania, w problemach trawiennych, przy osłabieniu, stanach depresyjnych. 

Sposób stosowania i droga podania: W dolegliwościach dyspeptycznych : 1 płaską łyżkę (2 g) liści zalać 1 szklanką (200 ml) wrzącej wody, naparzać pod przykryciem przez 20 minut, przecedzić. Wypić ½-1 szklanki naparu 1-2 razy w przypadku wystąpienia objawów. Do kąpieli rozgrzewających: 50g (1 opakowanie) liści rozmarynu zalać 1l wrzącej wody, utrzymywać pod przykryciem w stanie łagodnego wrzenia przez 10 minut, przecedzić, wlać do przygotowanej ciepłej wody do kąpieli.

Produkt dostępny w sklepie stacjonarnym 

Producent:
Zakład Zielarski „KAWON – HURT” Nowak sp.j.
ul. Krajewice 119, 
63-800 Gostyń

Opinie

Napisz opinię

Liść rozmarynu 50g

Liść rozmarynu 50g

Liść rozmarynu ma właściwości rozkurczowe, wiatropędne, uspokajające, odkażające, a także poprawia krążenie i obniża ciśnienie krwi.  

Napisz opinię

Produkty powiązane

30 Produkty z tej samej kategorii: